Myśli, które każdy pokerowy geniusz powinien wyrzucić z głowy

1 / 20 posts
Feb 10, 2022  ( 1 post )  
2/10/2022
2:44am
Eric Smith (ericsmith86)

Zaczynanie od nowa jest tym samym, co przegrywanie
Łańcuch wzlotów i upadków dotyczy nie tylko ludzkiego życia. W pokerze ten proces czeka na każdego i trzeba być na to przygotowanym. Czasami trzeba zejść z limitów i nie ma w tym nic złego. Problem w tym, że niektórzy mogą to uznać za osobistą porażkę. Oto na przykład historia Marka Caro, pokerowego geniusza https://bigbaddice.pl/mike-caro-pokerowy-geniusz/

Oczywiście takie myśli to kompletny nonsens. Należy to potraktować jako sygnał, że w grze jest szereg błędów, które należy szczegółowo rozważyć i poprawić, a następnie podjąć nową próbę zdobycia kolejnego limitu. Takie podejście nie ma nic wspólnego ze słowem „poddanie się”.

 

Nie radzę sobie z emocjami
Jeśli wybierzesz pracę, która jest ściśle związana z Twoim osobistym pochodzeniem emocjonalnym, musisz nauczyć się, jak właściwie nią zarządzać. Ta umiejętność jest tak samo ważna jak umiejętność obliczania pot odds czy liczenia outów.

Kiedy kontrolowanie swojego stanu psychicznego podczas gry jest dla Ciebie problemem. Na rozwiązanie tego problemu musisz poświęcić wystarczająco dużo czasu, a także na proces uczenia się i rozwijania swojej strategii. Tilt jest głównym wrogiem każdego pokerzysty. Zrozum, że tylko Ty możesz kontrolować swoje emocje. Jeśli chcesz coś osiągnąć w pokerze, musisz na stałe pozbyć się myśli związanych z tym, że nie kontrolujesz własnego stanu emocjonalnego.

 

Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie
Złe sesje pokerowe są strasznie demoralizujące, zwłaszcza w okresach aktywnej pracy nad grą. Kiedy wkładasz dużo wysiłku, aby stać się lepszym, ale siadasz przy stolikach i oglądasz tylko ciągłe bad beaty i coolery, pojawia się użalanie się nad sobą i apatia. Wygląda na to, że cała energia jest zmarnowana. Czasami wystarczy jedna nieudana sesja, aby wszystkie inne pozytywne dni zostały zapomniane, a wiara w siebie całkowicie zniknęła.

Niezwykle trudno poradzić sobie w pojedynkę z takim stanem. Tutaj potrzebujesz wsparcia bliskich, którzy potrafią naładować Cię pozytywnymi emocjami i dać siłę do aktywnej walki z negatywnymi myślami. Dobrze jest mieć w pobliżu kogoś, kto będzie cię wspierał. Ale jeśli nie ma takich osób, postaraj się skoncentrować na dobrych chwilach w swoim życiu i pamiętaj o wszystkich osiągnięciach, które przyniosły radość.

Wyznacz sobie cel i podążaj za nim. Gdy istnieje wskazówka, chęć rozwoju i pójścia dalej pojawia się sama.

 

Okoliczności są silniejsze ode mnie
Myśli, że padłeś ofiarą okoliczności, tworzą iluzję, że twoje własne działania nie mają wpływu na ostateczny rezultat. Możesz się pocieszyć na wiele sposobów, ale bez przyznania się do błędów nigdy nie pozbędziesz się niedociągnięć.

Zawsze łatwiej jest obwiniać RNG, przeciwników lub znaleźć tysiące innych czynników, które uniemożliwiają ci osiąganie dobrych wyników w grze.

Musisz zrozumieć, że przesunięcie odpowiedzialności za swoje porażki wpływa na determinację. Znika odpowiedzialność za podjęte decyzje. Ważne jest, aby przestać użalać się nad sobą i zawsze szukać kogoś, kogo można obwiniać za problemy osobiste. Każda awaria powinna być postrzegana jako cenne doświadczenie, aby zapobiec błędom w przyszłości.

    Report Objectionable Content   
Select a Color