Log In  |  Mobile View  |  Help  
 
Visiting Yarkın Sarp's Shares (account name: fullvizyon)
 
 webhosting
  

Web Hosting

 Öncelikle bu iki kelimeyi bilmeyen arkadaşlarımız için kısaca anlatalım. Web kelimesinin anlamı birçoğunuzun da bildiği gibi “internet” anlamına gelmektedir. Hosting kelimesinin Türkçe anlamı ise, barındırma veya barındırılan yer anlamındadır. İki kelimenin açıklamasını yaptıktan sonra, kafanızda ki bazı soru işaretleri gitmiş olmalı. Şimdi de web hosting kelimesinin açıklamasını yapalım. Web hosting, sizin girmiş olduğunuz tüm o sitelerin ev sahipliğini yaptığı, yani barındırıldığı yerdir. Eğer ki bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız, webhosting sahibi de olmalısınız.  Çünkü web sitenizde ki resimlerin, dosyaların ve sayfaların barınılması için bir yere ihtiyacı vardır ve bu ihtiyacı da web hostingler ile sağlayabilirsiniz.

Web Hosting Olmadan Site Kurmak Mümkün mü?

 Domaininizi yani alan adınızı aldınız diyelim ve bu aşama da sitenizin dosyalarını veya bu tür unsurları atabileceğiniz bir yer olmalı ki web sitenizi kurabilesiniz. Sonuç olarak dosyalarınızı barındırabileceğiniz bir web hosting olmadan asla bir web sitesine de sahip olamazsınız. Web hostingler sayesinde siteler 7/24 kullanıcılara açık kalabiliyor ve siteleriniz tüm dosyaları ile birlik de barınabiliyor.

Nasıl Web Hosting Alabilirim ve Hangi Web Hosting Paketlerini Almalıyım?

 Piyasada istemediğiniz kadar hosting firması bulabilmeniz mümkün. Tabi ki, ilk karşınıza çıkan webhosting firmasından önünüze gelen ilk paketi almamalısınız. Çalışacağınız web hosting firmasının ne kadar kaliteli hizmet verdiğine ve size destek konusun da ne kadar yardımcı olabileceğine kadar birçok faktör bulunmaktadır hosting firması seçerken. Zira birçok web sitesi sahibinin en çok çektiği sıkıntılardan biri hosting konusudur. Bu yüzden hosting seçiminde dikkatli olmalı ve araştırmanızı iyi yapmalısınız.

 Öncelikle Linux tabanlı mı yoksa Windows tabanlı mı hosting seçeceğinize karar vermelisiniz.  İlk aşama da başlangıç paketleri sizin için yeterli olacaktır. Başlangıç paketleri de fiyat olarak sizleri pek üzmeyecektir. Aylık paketler olduğu gibi yıllık paketler de satılmaktadır ve bu paketlerden hangisini alacağınız tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Son olarak alacağınız web hosting paketinde cPanel  olması sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Zira kullanımı çok kolaydır ve takıldığınız bir yer olursa çok kolay bir şekilde kaynak bulabilirsiniz.

Webhosting paket seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer bir konu’da ihtiyacınızı tam olarak belirlemenizin gerektiğidir. Çok fazla dijital nesne ( fotoğraf, video,web dökümanları,pdf dosyaları vs ) barındıracaksanız alacağınız hosting paketindeki disc alanı ihtiyacınızı bunlara göre değerlendirmenizdir. Ayrıca ziyaretçi trafiğiniz’in yaratacağı  band genişliği yani bandwidh vs gibi unsurları’da düşünmelisiniz.

Sitenizi oluşturan yazılım dili php ise Linux hosting, asp ise Windows hosting almalısınız.


Creation date: Sep 3, 2016 6:48 am     Last modified date: Sep 3, 2016 6:48 am   Last visit date: May 28, 2017 1:37 am     link & embed ?...
    Report Objectionable Content   
Select a Color